Zespoły artystyczne

Zespoły artystyczne działające przy NOK oraz współpracujące z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury (obecnie oraz w przeszłości).


 

animato1Zespół wokalny 'ANIMATO' – działa od 1 czerwca 2016 r.pod kierownictwem Marty Gredel – Iwaniuk..

nutka1Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem muzycznym zespołów artystycznych, które działają obecnie lub działały w przeszłości w Gminie Narew. Prezentujemy fragment dyskografii, która powstała na przestrzeni ostatnich lat.

Zespół wesołe NutkiDziecięcy zespół wokalny Wesołe Nutki z Narwi - opiekun Paulina Kozioł

domisolkiDziecięcy zespół wokalny Domisolki z Narwi - opiekun Maria Paszko. Zespół obecnie nie istnieje.

Zespół Świt z NarwiDziecięcy zespół wokalny Świt z Narwi - opiekun Maria Paszko. Zespół obecnie nie istnieje.

Zespół Perła z NarwiMłodzieżowy zespół wokalny Perła z Narwi - opiekun Maria Paszko. Zespół obecnie nie istnieje.

Chór Harmoń z ŁosinkiChór Harmoń z Łosinki - opiekun Maria Paszko.

Chór RamonkaZespół został utworzony w 1995 roku przez matuszkę Alinę Kos, a w jego skład wchodziło wówczas 12 dziewczynek oraz 1 chłopiec ze Szkoły Podstawowej w Łosince. Obecnie dyrygentem chóru Ramonka jest Maria Bubka.

Chór Zaranoczka Chór Zaranoczka działający przy Parafii Prawosławnej w Łosince powstał w 2001 roku z inicjatywy proboszcza parafii ks. Jerzego Kos oraz dyrygentki Marii Radczuk.

Tercet Rodzinny z Makówki Tercet rodzinny z Makówki tworzą trzy rodzone siostry Anna, Urszula i Justyna. Wspólne muzykowanie zaczęło się od śpiewania w domu razem z rodzicami. Tercet wykonuje acapella muzykę sakralną, a także pieśni ludowe w języku białoruskim, ukraińskim i rosyjskim.

Zespół TyniewiczankiZespół ludowy Tyniewiczanki został założony w lutym 1980 roku w Tyniewiczach Dużych. Założycielem, pierwszym kierownikiem i akompaniatorem zespołu był Pan Mikołaj Sylwestruk. Następnie kierownictwo nad zespołem objął Pan Jan Dudzicz, a później Pani Walentyna Frankowska.

Zespół KrywczankiZespół ludowy Krywczanki (obecnie nie istnieje).

Zespół PodlaszankiZespół ludowy Podlaszanki - opiekun Anna Tesluk.

Duet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań z NarwiDuet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań z Narwi - duet obecnie nie istnieje.

Zespół Art Pronar z NarwiZespół estradowy Art Pronar z Narwi - kierownik Jan Snarski.

Zespół Be Happy z NarwiZespół estradowy Be Happy z Narwi.

Zespół Narva z NarwiZespół estradowy Narva z Narwi.

Zespół Euforia z Narwi Zespół Euforia, zainspirowany ideą organizowanego przez młodzież białoruską festiwalu Jesień Bardów, powstał w 2000 roku, w Narwi, i pierwotnie funkcjonował jako gitarowy duet, w skład którego wchodzili Marzena Rusaczyk i Piotr Kozyrski.

Projekt Ethno Lyrics Ethno-Lyrics to niezależny projekt muzyczny, którego ideą jest upowszechnianie dawnych, tradycyjnych pieśni białoruskich, ukraińskich, rosyjskich, czy łemkowskich w akustycznych aranżacjach oraz promowanie różnorodności wokalnej muzycznej kultury Podlasia.