Organizowane imprezy

Narwiański Ośrodek Kultury organizuje w Gminie Narew wiele różnych imprez kulturalnych i sportowych, z których jako najważniejsze należy wymienić:
- Zimowe Spotkania z Folklorem w Trześciance,
- Międzynarodowe Plenery Malarskie,
- Letnie Spotkania nad Narwią,
- Dni Narwi,
- Noc Kupały 'Kupalle',
- Potańcówki nad rzeką.
- Dożynki Gminne,
- Filmowo – Muzyczna Jesień,
- Spotkania Wigilijne,
- ferie zimowe i letnie dla dzieci – cykl spotkań, warsztatów,
- gminne turnieje sportowe.

Narwiański Ośrodek Kultury jest też partnerem w organizacji wielu imprez, odbywających się na terenie Gminy Narew, m.in.:
- Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego 'WERTEP' ,
- Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych 'ŻUBROFFKA',
- spotkań filmowych 'Filmowe Podlasie Atakuje',
- Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu 'Podlaska Jesień'
- białoruskiego muzycznego Festiwalu 'Jesień Bardów' / 'Bardauskaja Vosień',
- Europejskich Dni Dziedzictwa,
- Białoruskich Festynów z cyklu ' I TAM ŻYWUĆ LUDZI',
- Biegu Charytatywnego dla Hospicjum Proroka Eliasza w Rybakach,
- Podlasko – Poleskich Spotkań w Tradycji ' Tam po majowuj rosi'
- Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej.


 

Dni NarwiSztandarową imprezą Gminy Narew są Dni Narwi, które przyciągają rok rocznie ponad 1000 uczestników. Podczas Dni Narwi odbywają się koncerty zespołów polskich, białoruskich, ukraińskich czy cygańskich. Ponadto rozgrywane są różnego rodzaju zawody sportowe oraz zawody pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dozynki GminneWe wrześniu Narwiański Ośrodek Kultury organizuje uroczyste Dożynki Gminne. Podczas obchodów święta plonów odbywa się tradycyjny korowód z wieńcami dożynkowymi, władze samorządowe przekazują podziękowania najprężniej działającym rolnikom Gminy Narew, a na scenie prezentują się lokalne zespoły artystyczne.

Wieczornica w KrzywcuW styczniu 2008 roku zainaugurowany został cykl spotkań z kulturą i tradycją ludową pod hasłem "Żywie jaszcze tradycja". Pierwsze spotkanie odbyło się w Krzywcu i było poświęcone tradycjom noworocznym. W latach kolejnych organizowane były kolejne spotkania, poświęcone min. obrzędom wesela, chrzcin oraz lokalnym zwyczajom związanym z różnymi świętami w ciągu roku.

Koncert pieśni chrześcijańskiejInteresującą imprezą organizowaną w poprzednich latach przez Parafię Rzymskokatolicką w Narwi  oraz NOK był ekumeniczny koncert muzyki chrześcijańskiej odbywający się w kościele w Narwi. Na koncert zapraszane były znane podlaskie chóry, które wykonują pieśni chrześcijańskie różnych kościołów.

Spotkanie przedwigilijneNa zakończenie roku Narwiański Ośrodek Kultury organizuje ekumeniczne spotkanie przedwigilijne, w trakcie którego młodzież przedstawia jasełka bożonarodzeniowe oraz śpiewa kolędy. W spotkaniu rok rocznie uczestniczą władze Gminy Narew, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowni z parafii w naszej gminie oraz mieszkańcy.