Wydarzenia

Wydarzenia organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury w kolejnych latach, a także imprezy, w których braliśmy udział. W celu ułatwienia poszukiwania konkretnego artykułu możesz wyświetlić wydarzenia dotyczące danego roku.


narew herb

W dniach 12 i 13 września  (poniedziałek i wtorek), w godz. 16.30-20.00 w Narwi odbyły się warsztaty wyplatania ze słomy. Organizatorem było Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury. Swoje umiejętności i talent artystyczny zaprezentował prowadzący  warsztaty Pan Mikołaj Pietruczuk z Hajnówki.

narew herb

W dniu 30 sierpnia 2022 r. w Narwiańskim Ośrodku Kultury spotkała się grupa kobiet, aby spędzić wspólnie czas z igłą i nitką i wyczarować designerskie torebki, opierając się na wzorach inspirowanych motywami roślinnymi m.in. z podlaskich ręczników obrzędowych. Uczestniczki otrzymały bawełniane torby na zakupy, nici, igły i przykładowe wzory. Pierwszym krokiem było przenoszenie wzorów na tkaninę

narew herb

24 września 2022 r. (sobota) za sprawą Narwiańskiego Ośrodka Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wystąpił Chór „Sabor” z Serbii. Koncertu można było wysłuchać dzięki przychylności Fundacji „Muzyka Cerkiewna" w ramach 41 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej.

narew herb

W piątek, 2 września odbyła się potańcówka zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury, która była doskonałą okazją do integracji i "naładowania akumulatorów” przed zimą.

narew herb

Zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narwi „Wakacyjne lekcje sztuki”.

narew herb

W dniach 24 czerwca – 2 lipca 2022 r. na terenie naszej gminy odbywał się Plener Malarski. W tych dniach turystyczna baza noclegowa „Zajazdu pod Akacją” stała się twórczym azylem dla malarzy, którzy właśnie tutaj stoczyli swoje artystyczne zmagania na sztalugach.

narew herb

W sobotę 1 lipca, Narwianie  mogli pobawić się na pierwszej w tym sezonie potańcówce pod chmurką. Piękna pogoda, piosenki do tańca i plenerowy, nadrzeczny klimat. Czegóż w lipcowe popołudnie chcieć więcej? Idealna okazja by się wyszaleć i tanecznym krokiem powitać lato. Atmosferę tworzyła zieleń drzew i krzewów, zapach soczystej trawy i rzeka, która z czasem skąpała się w blasku księżyca.

narew herb

3 lipca 2022 roku o godz. 13:00 przy przystani kajakowej w Narwi odbył się festyn białoruski, który był jedną z odsłon Festiwalu SONCAHRAJ, tworzonego przez Fundację TUTAKA.  Impreza była okazją do zapoznania się z różnymi elementami dziedzictwa regionu, retrospektywą śpiewnej tradycji Białorusinów Podlasia, z Puszczy Białowieskiej, okolic rzeki Narwi, czy z okolic Gródka. 

narew herb

2 sierpnia 2022 r. na terenie Przystani Kajakowej w Narwi, odbył się wspaniały, plenerowy pokaz sztuki teatralnej - święto teatru  „Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep”. To jedyna okazja w roku, by na terenie małych miejscowości w plenerze obejrzeć sztuki wystawiane przez wybitnych aktorów z różnych teatrów w Polsce i świata. Niektóre spektakle to nie tylko popis sztuki aktorskiej, ale także tańca czy akrobacji.