Wydarzenia

Wydarzenia organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury w kolejnych latach, a także imprezy, w których braliśmy udział. W celu ułatwienia poszukiwania konkretnego artykułu możesz wyświetlić wydarzenia dotyczące danego roku.


narew herb

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Narwiański Ośrodek Kultury, jak co roku, w tym okresie przygotował zajęcia dla dzieci i młodzieży, aby wypełnić czas wolny.  W dniach 23.01 – 3.02. 2023 r. odbyło się 7 warsztatów plastycznych, animacje z dyskoteką i zajęcia związane z bezpieczeństwem.

narew herb

Wielbiciele kultury ukraińskiej w dniach 20 – 23 października 2022 r. mieli swoje święto. Festiwal "Podlaska Jesień" to liczne koncerty w wielu miejscowościach regionu, z udziałem miejscowych wykonawców, a także artystów z Ukrainy.

narew herb

W dniach 12 i 13 września  (poniedziałek i wtorek), w godz. 16.30-20.00 w Narwi odbyły się warsztaty wyplatania ze słomy. Organizatorem było Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury. Swoje umiejętności i talent artystyczny zaprezentował prowadzący  warsztaty Pan Mikołaj Pietruczuk z Hajnówki.

narew herb

W dniu 30 sierpnia 2022 r. w Narwiańskim Ośrodku Kultury spotkała się grupa kobiet, aby spędzić wspólnie czas z igłą i nitką i wyczarować designerskie torebki, opierając się na wzorach inspirowanych motywami roślinnymi m.in. z podlaskich ręczników obrzędowych. Uczestniczki otrzymały bawełniane torby na zakupy, nici, igły i przykładowe wzory. Pierwszym krokiem było przenoszenie wzorów na tkaninę

narew herb

24 września 2022 r. (sobota) za sprawą Narwiańskiego Ośrodka Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wystąpił Chór „Sabor” z Serbii. Koncertu można było wysłuchać dzięki przychylności Fundacji „Muzyka Cerkiewna" w ramach 41 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej.

narew herb

W piątek, 2 września odbyła się potańcówka zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury, która była doskonałą okazją do integracji i "naładowania akumulatorów” przed zimą.

narew herb

Zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narwi „Wakacyjne lekcje sztuki”.

narew herb

W dniach 24 czerwca – 2 lipca 2022 r. na terenie naszej gminy odbywał się Plener Malarski. W tych dniach turystyczna baza noclegowa „Zajazdu pod Akacją” stała się twórczym azylem dla malarzy, którzy właśnie tutaj stoczyli swoje artystyczne zmagania na sztalugach.

narew herb

W sobotę 1 lipca, Narwianie  mogli pobawić się na pierwszej w tym sezonie potańcówce pod chmurką. Piękna pogoda, piosenki do tańca i plenerowy, nadrzeczny klimat. Czegóż w lipcowe popołudnie chcieć więcej? Idealna okazja by się wyszaleć i tanecznym krokiem powitać lato. Atmosferę tworzyła zieleń drzew i krzewów, zapach soczystej trawy i rzeka, która z czasem skąpała się w blasku księżyca.