W sobotnie popołudnie w Narwi przystań kajakowa wypełniła się  mieszkańcami gminy Narwi i okolic, którzy mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu wolnego w otoczeniu pięknej nadrzecznej przyrody. Już po raz drugi Narwiański Ośrodek Kultury zaprosił na wyjątkową imprezę  Letnie Spotkania Nad Narwią,  wypełnioną muzyką i atrakcjami. Przed koncertami na dzieci i dorosłych czekały liczne konkursy oraz stoiska wypełnione różnościami.

            Wśród propozycji tegorocznej imprezy znalazły się  m.in. koncerty muzyczne, pokazy strażackie,   zabawa taneczna, czy wesołe miasteczko. Przygotowano również kilka wydarzeń towarzyszących. Na uwagę zasługuje na pewno Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy chętny mógł oddać krew.  Uczestnicy mogli odwiedzić stoisko z pokazem dawnych rzemiosł - Pracownia Lipowa  i poznać techniki toczenia na kole garncarskim oraz własnoręcznie wytoczyć naczynie lub spróbować wyplatania koszy wiklinowych. Można było podziwiać piękną biżuterię sutasz, szydełkowaną, szytą i wyplataną, tworzoną z pasją dla kobiet, które cenią oryginalne i niepowtarzalne dodatki.

             Na rozpoczęcie imprezy na scenie zaprezentowała się grupa Animato - zespół wokalny NOK.

            Wieczorem zabrzmiała muzyka folkowa. Wystąpiły znane wszystkim zespoły – As, Kalinka, Tuhaj Bej, Horpyna, „Todar” Źmicier Wojciuszkiewicz. Na zakończenie do tańca przygrywał zespół Seven. Koncerty trwały do trzeciej nad ranem, fani towarzyszyli muzykom do ostatnich kawałków muzycznych.

            Pięknym przerywnikiem było spektakularne widowisko pokazu ognia Grupy Fenix, w którym taniec, ogień i muzyka tworzyły tajemnicze, niepowtarzalne przedstawienie.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ