Latem tego roku, w dniach 29 czerwca - 5 lipca  odbyła się II już edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego  zorganizowanego przez Narwiański Ośrodek Kultury. Komisarzem pleneru i współorganizatorem był Daniel Gromacki, pracowity i utalentowany artysta malarz wywodzący się z Hajnówki.  W ciągu 5 dni uczestnicy pleneru  przeprowadzili intensywny dialog artystyczny. Zważywszy na dobrodziejstwo pogody w okresie letnich upałów artyści skupili się na kwiatach,  krajobrazie  rzeki Narew w całej jego niepowtarzalności efektów przestrzennych i kolorystycznych. Podczas pleneru powstały również prace przedstawiające zabytkowe obiekty sakralne. W ten sposób artyści podkreślili potrzebę utrwalenia i ochrony naturalnego krajobrazu, który służy nie tylko człowiekowi, ale jest też ostoją wielu roślin i zwierząt.

            Plener Malarski zakończył się w piątek wspaniałą wystawą na narwiańskim rynku. Prace artystów będzie można jeszcze zobaczyć jesienią, na poplenerowej wystawie w Narwiańskim Ośrodku Kultury.  

            Razem z plenerem przeprowadzono również tygodniowe warsztaty dla amatorów malarstwa.

W plenerze udział wzięło 12 artystów, przedstawicieli różnych gatunków malarstwa: Julia Getman i Tetiana Jadczuk – Bogomazowa z Ukrainy, Dalia Skridailaite z Litwy, Ala Szkorodenko i Svetlana Ryzhikova z Białorusi, Wiktor Kabac, Paweł Karpiuk, Daniel Lipian – Kaniuk, Ela Kozioł i Wiesław Kozioł, Daniel Gromacki oraz Marko Sapiołko z Polski.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ