Zorganizowane przez BTSK Święto Kultury Białoruskiej odbyło się 16 czerwca br. na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Na scenie wystąpili laureaci konkursów piosenki białoruskiej dla dzieci i dorosłych oraz  gościnnie  zaproszone zespoły z Białorusi. To jedna z największych plenerowych imprez w sezonie letnim, prezentująca twórczość białoruską w podlaskim.

Dziewczyny reprezentowały naszą gminę również na Święcie Kultury Białoruskiej w Dąbrowie Białostockiej.

            Grupa wokalna „Animato” z Narwiańskiego Ośrodka Kultury, pod kierunkiem pani Marty Gredel – Iwaniuk, skutecznie zadebiutowała w eliminacjach rejonowych konkursu w Hajnówce i centralnych w Bielsku Podlaskim, zdobywając I miejsca. Zwieńczeniem sukcesu i ogromnym wyróżnieniem była możliwość zaprezentowania się  publiczności w Białymstoku podczas tak wspaniałego święta.

            Gratulujemy zwyciężczyniom i ich opiekunce wysokiego poziomu występów, a laureatkom  życzymy kolejnych sukcesów.

 

GALERIA ZDJĘĆ