W dniu 21 października 2005 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się wspaniały koncert ballad i romansów rosyjskich w wykonaniu "królowej rosyjskich romansów" Julii Ziagaszyny.

 Koncert ballad i romansów rosyjskich 

W wykonaniu piosenkarki widzowie mogli usłyszeć wspaniałe ballady rosyjskie i romanse, min. z autorskiej płyty artystki pt. "Carskosielskaja Statua - 29 romansów rosyjskich do wierszy poetów złotego XIX wieku". Każdy z wykonanych utworów był nagradzany gromkimi brawami przez publiczność, którą stanowiła w głównej mierze młodzież z Publicznego Gimnazjum w Narwi. Na zakończenie koncertu artystka otrzymała gorące podziękowania od zebranych, zaś Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski wręczył piosenkarce pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

 Koncert ballad i romansów rosyjskich   Koncert ballad i romansów rosyjskich

Należy podkreślić, iż dla Julii Ziaganszyny był pierwszy koncert na jej trasie koncertowej po naszym kraju, za który Gmina Narew chciałaby jeszcze raz serdecznie podziękować.