Tegoroczne VI Dni Narwi odbyły się w dniach 16 - 17 lipca 2005 roku.

Sobota, 16 lipca 2005 r.

Blok sportowy

Już od godziny 15.00 można było oglądać zmagania sportowców podczas meczu piłki nożnej oraz turnieju siatkówki. W meczu piłkarskim spotkały się dwie drużyny z Narwi (Narew I oraz Narew II). Mecz stojący na dobrym poziomie wygrali bardziej rutynowani piłkarze Narwi I, którzy pokonali swoich młodszych kolegów 9:4.

Dni Narwi 2005

Na równie wysokim poziomie stał turniej piłki siatkowej, w którym wzięły udział drużyny Narewki, Hajnówki oraz Narwi. W pierwszym meczu spotkały się Narewka i Hajnówka – po zaciętym spotkaniu zwyciężyli siatkarze Narewki 2:1. W kolejnym meczu siatkarze Hajnówki pokonali gospodarzy, czyli Narew, również w stosunku 2:1. Ostatni mecz pomiędzy Narewką i Narwią zakończył się wynikiem 2:0 dla Narewki. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli siatkarze z Narewki, przed Hajnówką i Narwią.

Wyniki turnieju:

  • Narewka – Hajnówka 2:1 (22:25 25:14 15:10)
  • Hajnówka – Narew 2:1 (22:25 25:10 16:14)
  • Narewka – Narew 2:0 (25:21 28:26)

1. Narewka – 4pkt. (4:1)
2. Hajnówka – 3pkt. (3:3)
3. Narew – 2pkt. (1:4)

Blok muzyczny

Od godziny 19.00 rozpoczęły się koncerty zaproszonych zespołów muzycznych. Na początku przybyłych mieszkańców Narwi i okolic przywitali Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz, którzy oficjalnie otworzyli VI Dni Narwi i życzyli wszystkim przybyłym wspaniałej zabawy. Pierwszym zespołem, który wystąpił na scenie narwiańskiego amfiteatru był białostocki zespół „Zorka”, wykonujący muzykę białoruską. W wykonaniu zespołu można było usłyszeć jego największe przeboje, takie jak „U sadzie hulała”, czy „Dawaj dawaj” oraz inne popularne białoruskie piosenki. Występ zespołu przeplatał się z występami grupy tanecznej „Venus Manx” Narwiańskiego Ośrodka Kultury, która wykonała trzy różne układy taneczne.

Dni Narwi 2005

Prawdziwą gwiazdą wieczoru okazał się zespół NANA ze Stargardu Szczecińskiego, tegoroczny laureat Festiwalu Opole 2005 w kategorii Debiuty. Na scenie narwiańskiego amfiteatru wystąpiło pięć młodych, utalentowanych wokalnie i tanecznie dziewczyn, które stworzyły prawdziwe show z dynamicznymi piosenkami największych gwiazd światowej estrady. Perfekcyjne wykonanie piosenek, uroda, wdzięk oraz świetne wokale i układy taneczne porwały do wspólnej zabawy całą zgromadzoną publiczność, która przez ponad półtorej godziny wspólnie bawiła się przed sceną. Po zakończeniu koncertu narwiańska publiczność gorącą owacją podziękowała zespołowi NANA za wspaniały występ.

Dni Narwi 2005

W dalszej kolejności na scenie ponownie zagościły białoruskie klimaty w wykonaniu zespołu „Zorka”, zaś nocną zabawę zakończył narwiański zespół AXEL.

Niedziela, 17 lipca 2005 r.

Drugiego dnia obchodów VI Dni Narwi 2005 mieszkańcy Gminy Narew oraz licznie przybyli do Narwi goście mogli podziwiać równie wspaniałe zespoły. Koncerty rozpoczęły się o godzinie 17.00 na scenie ustawionej nad rzeką Narew. Pierwszym zespołem, który zaprezentował się publiczności był miejscowy zespół Art Pronar. W jego wykonaniu można było usłyszeć piosenki białoruskie w nowych, ciekawych aranżacjach muzycznych. Gdy tylko zespół zakończył swój występ na scenie pojawiły się dziewczęta z grupy tanecznej Venus Manx Narwiańskiego Ośrodka Kultury, które zaprezentowały publiczności swój pierwszy układ taneczny.

Dni Narwi 2005

Około godziny 19.00 rozpoczął się koncert głównej gwiazdy wieczoru – Ivana Komarenki z zespołem Ivan i Delfin. Już samo przybycie artysty wywołało duże poruszenie wśród fanów, zaś sam koncert dostarczył wielu wrażeń muzycznych licznie zgromadzonej publiczności, która doskonale bawiła się tuż przed sceną w Narwi. Zespół zaśpiewał swoje największe przeboje, łącznie z piosenką „Czarne oczy”.

Dni Narwi 2005

Na zakończenie występu Wójt Gminy Narew serdecznie podziękował zespołowi za wspaniały występ, wręczając wszystkim członkom zespołu pamiątkowe statuetki. Po występie Ivan wraz z zespołem przez blisko 2 godziny rozdawał autografy wszystkim swoim fanom – można było też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dni Narwi 2005

Równie wspaniały show zaprezentował ostatni zespół tego wieczoru – grupa folkowa „Stara Chata” z Równego na Ukrainie. Muzycy zagrali znane wszystkim ukraińskie, rosyjskie i białoruskie przeboje, porywając do wspólnej zabawy całą zgromadzoną publiczność. Wspólna zabawa z zespołem trwała do późnych godzin wieczornych.

GALERIA ZDJĘĆ