W ramach projektu "Żywie jaszcze tradycja" w dniach od 3 do 5 lutego 2009 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty teatralne i kulinarne dla dzieci i młodzieży, poświęcone obrzędowi chrzcin.

Warsztaty związane z obrzędem chrzcin 

W warsztatach brały udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Narwi. Pod czujnym okiem pani Niny Abramiuk uczestnicy warsztatów przygotowywali scenki obrzędowe związane z chrzcinami na podlaskiej wsi.

Warsztaty związane z obrzędem chrzcin 

Podczas warsztatów kulinarnych, które poprowadziła pani Maria Leszczyńska, młodzież mogła się także nauczyć jak samodzielnie przygotowywać wspaniałe regionalne przysmaki.

Warsztaty związane z obrzędem chrzcin 

Przygotowane scenki obrzędowe oraz potrawy regionalne zostały zaprezentowane podczas uroczystej wieczornicy, która odbyła się 6 lutego 2009 roku w Łosince.

WIECZORNICA W ŁOSINCE

herb podlaskie Projekt "Żywie jaszcze tradycja" realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

GALERIA ZDJĘĆ