Wydarzenia w roku 2009

Spotkanie przedwigilijne w Narwi18 grudnia 2009 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się uroczyste Spotkanie Przedwigilijne przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, przygotowane przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Nabożeństwo żałobne przy pomniku w Waśkach12 listopada 2009 roku w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie, odbyło się nabożeństwo żałobne w intencji pomordowanych mieszkańców Gminy Narew w lesie za Waśkami. Znajduje się tam pomnik upamiętniający miejsce straceń 43 mieszkańców Narwi i okolic, zamordowanych przez okupanta w dniu 31 lipca 1941 roku.

Święto Odzyskania Niepodległości11 listopada 2009 roku odbyły się w Narwi obchody 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości zostały przygotowane przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Parafię Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa w Narwi.

Wieczornica z okazji Dnia NauczycielaW dniu 15 października 2009 roku Narwiański Ośrodek Kultury zorganizował wieczornicę pt. „Dla Was uśmiech i piosenka”, poświęconą Dniu Edukacji Narodowej. Tego wieczoru do Ośrodka Kultury w Narwi przybyło wielu emerytowanych oraz obecnych nauczycieli, którzy mogli obejrzeć ciekawy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia w NOK.

Dożynki GminneW dniu 13 września 2009 roku odbyły się w Narwi uroczyste obchody święta plonów – Dożynki Gminne. Uroczystości zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi przy współpracy Parafii Rzymskokatolickiej i Parafii Prawosławnej w Narwi oraz pomocy wielu rolników przyciągnęły do Narwi wiele osób, tym bardziej, iż tego dnia dopisała piękna pogoda.

Wieczór muzyczny w Krzywcu12 września 2009 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość” w Krzywcu odbył się wieczór muzyczny z udziałem gości z Republiki Białoruś, który został zorganizowany przez Narwiański Ośrodek Kultury. Imprezę otworzyli tradycyjnie Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz.

Wystawa w ośrodku kultury pt. Podlasie nieznaneNarwiański Ośrodek Kultury  zaprasza do odwiedzania wystawy fotograficznej pt. „Podlasie nieznane”, którą można obejrzeć w siedzibie NOK.

Festyn białoruski w Skaryszewie19 lipca 2009 roku w Regionalnej Izbie Białoruskiej Michała Filianowicza w Skaryszewie odbył się Białoruski Festyn Ludowy pod hasłem "I tut żywuć ludzi". Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Plener malarski w NarwiW dniach od 3 do 12 lipca 2009 roku odbywał się w Narwiańskim Ośrodku Kultury Plener Malarski, którego uczestnikami byli artyści z całej Polski: Maria Kraszewska, Marek Chomczyk, Piotr Gagan, Oleg Kobzar, Wiktor Kabac, Stanislaw Olesiejuk, Andrzej Onchimowicz, Kazimierz Jurgieleniec.