Wielbiciele kultury ukraińskiej w dniach 20 – 23 października 2022 r. mieli swoje święto. Festiwal "Podlaska Jesień" to liczne koncerty w wielu miejscowościach regionu, z udziałem miejscowych wykonawców, a także artystów z Ukrainy. W czwartek 20. października 2022 r. o godz. 18:00 taki koncert odbył się w Narwi. Na narwiańskiej scenie można było zobaczyć i posłuchać: Chóru „Chabry” i Zespołu „Reczeńka" - pod kierownictwem Pani Ali Kamieńskiej, wyjątkowo udanego, pełnego emocji występu młodych  artystów z  grupy wokalno - tanecznej, działającej przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, prowadzonej przez Ukrainkę Olhę Prudkę. Widzów wzruszyła także przeurocza, młoda wokalistka Lida Panasiuk i jej mama Julita Panasiuk. Artystki przyjechały do Polski z Ukrainy objętej wojną.

 Nad całością koncertu czuwała Maria Ryżyk, przewodnicząca Związku Ukraińców na Podlasiu.

            Impreza  przyciągnęła rekordową publiczność. Podczas koncertu  widzowie włączyli się się do wspólnej zabawy. Nie brakowało oklasków, wspólnego śpiewania, ale też momentów pełnych wzruszeń. W tym roku mottem festiwalu są słowa patriotycznej ukraińskiej piosenki zaśpiewanej w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

            Festiwal odbywał się dzięki: dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, dofinansowaniu ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, a także przy wsparciu finansowym: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Burmistrza Miasta Hajnówka, Burmistrza Miasta Siemiatycze, Gminy Narew, Gminy Bielsk Podlaski oraz Wójta Gminy Czeremcha.

  

 GALERIA ZDJĘĆ