W niedzielne popołudnie 30 września o godz. 15.00 rozpoczęło się spotkanie muzyczne w ramach projektu ‘I tam żywuć ludzi'. To już XII edycja białoruskich festynów organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Partnerem wydarzenia był Narwiański Ośrodek Kultury.

         Tym razem mieszkańcy Makówki mieli swoje święto. Dla Makówki ten festyn  był wyjątkową atrakcją ze względu na fakt, że jest miejscowością położoną nieopodal Narwi i rzadko zdarza się, żeby jakiekolwiek imprezy miały miejsce właśnie tutaj. Dla mieszkańców gminy nie było żadną przeszkodą i licznie przybyli, żeby uczestniczyć w spotkaniu z kulturą naszego regionu. Było wyjątkowo sympatycznie, gwarno i radośnie, a skoczne dźwięki znanych i lubianych piosenek pozwoliły na chwilę zapomnieć o trudnościach, jakie przyniósł  2020 rok.

         W programie znalazły się występy zespołów: solistki - Julii Iwaniuk – Sawczuk z zespołu „ANIMATO” z Narwi, grupy „MAKSIM” i „DAWID SZYMCZUK BAND” z Hajnówki  oraz naszego rodzimego zespołu „RODNYJ KUT” pod kierownictwem Pana Jana Snarskiego.

         Niewątpliwą atrakcją imprezy były konkursy oraz kramik muzealny,  gdzie można było zakupić literaturę białoruską, pamiątki, płyty i rękodzieło ludowe.

         Szczególne  podziękowania należą się  sołtysowi wsi Makówka i radnej Gminy Narew Pani Marii Skokin, która z ogromnym zaangażowaniem, ciepłem i serdecznością uczestniczyła w organizacji  wydarzenia.

GALERIA ZDJĘĆ