W dniach 13 i 14 sierpnia, na Przystani Kajakowej nad rzeką Narew odbyły się warsztaty wikliniarskie zorganizowane przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia i Narwiański Ośrodek Kultury. Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.
Zajęcia rozpoczęły się lekcją edukacyjną o podstawach pracy z wikliną. Następnie uczestnicy zapoznali się z narzędziami koszykarskimi oraz formami i prawidłami plecionkarskimi. W warsztatach wzięło udział 12 osób. Choć to praca wymagająca nie lada umiejętności manualnych i dużo cierpliwości, nasi uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Powstały wspaniałe, unikatowe i niepowtarzalne wyroby. Warsztaty były bardzo udane. Poprowadził je Jerzy Fiedoruk, doświadczony instruktor rzemiosła wikliniarskiego z Pracowni Lipowa, a organizacyjnie nad przebiegiem czuwały Julita Charytoniuk ze Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia i Agata Smoktunowicz z Narwiańskiego Ośrodka Kultury.

Foto. Magdalena Sobczak

 GALERIA ZDJĘĆ