26 lipca 2020 r. na terenie Przystani Kajakowej w Narwi, odbył się wspaniały, plenerowy pokaz sztuki teatralnej Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep. Mimo procedur i obostrzeń impreza przyciągnęła liczną widownię.

Magia spektakli oczarowała najmłodszą jak i najstarszą publiczność. W spektaklach uwagę przykuwały niezwykłe scenografie i kostiumy, ciekawe reżyserskie pomysły i wspaniała gra aktorska. Przedsięwzięcie przebiegało pod czujnym okiem Pan Dariusza Skibińskiego, inicjatora i pomysłodawcy Wertepu, który swoimi opowieściami wprowadzał widownię w klimat poszczególnych  przedstawień.  

         Organizatorzy Wertepu dołożyli wszelkich starań, żeby to wydarzenie dostarczyło  radości, wzruszeń i doznań artystycznych, żeby było piękne dla duszy, ale też w szczególny sposób dbali o bezpieczeństwo zebranej widowni  ze względu na pandemię koronawirusa.  Zgodnie z narzuconymi procedurami, wyznaczona została strefa widza, do której wstęp był po obowiązkowej dezynfekcji rąk i wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia i świadomości ryzyka w związku z COVID19.

         W całodniowym programie artystycznym nie zabrakło propozycji zarówno dla najmłodszych, np. „Bałwanki”,  „Tei Tei”, jak i tych dla dorosłej widowni, m.in. „Szafa Show” i  „Płonące laski”. Te dwie ostatnie propozycje zagościły na scenie  w klimatycznej odsłonie zapadającego zmierzchu.

Dziękujemy ekipie „Wertepu” za wspaniałą niedzielę i piękne doznania. Do zobaczenia za rok!

 

Foto. Maciej Zakrzewskifot. Maciej Zakrzewski

 GALERIA ZDJĘĆ