Przedświąteczne kolędowanie jest częścią wieloletniej tradycji w Gminie Narew. W dniu 22 grudnia 2022 r., tuż przed wydarzeniem, Sala Konferencyjna Urzędu Gminy została wypełniona po brzegi. Uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele władz samorządowych i gminnych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowieństwo parafii rzymskokatolickiej i prawosławnej w Narwi, dzieci, młodzież, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przekazania na ręce gospodarza gminy Wójta Pana Andrzeja Pleskowicza Betlejemskiego Światełka Pokoju. Od światełka zostały potem zapalone wigilijne świece kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego. 

            Przybyli goście wysłuchali kolęd w wykonaniu grupy „Takt”, działającej przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, chóru „Chabry” z Parafii Prawosławnej w Narwi pod kierownictwem Pani Ali Kamieńskiej oraz grupy uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi, przygotowanych i prowadzonych przez Panią Ewę Alimowską. Program w tym roku był  okrojony ze względu na dużą ilość zachorowań na grypę, ale bardzo przyjemny dla ucha i duszy, bo opierał się przeważnie na kolędach i pastorałkach.

            Na zakończenie spotkania serdeczne życzenia świąteczne przekazali wszystkim zebranym Wójt Gminy, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej i Proboszcz Parafii Prawosławnej oraz Dyrektorzy szkoły w Narwi Pan Jerzy Ostapczuk i Pani Maria Leszczyńska.

            Uroczystość zakończyło dzielenie się opłatkiem oraz prosforą, składaniem sobie nawzajem życzeń świątecznych oraz śpiewaniem kolęd i  wspólną wigilią (ufundowaną przez Gminną Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narwi).

  

 GALERIA ZDJĘĆ