Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. Dlatego większość ludzi najbardziej go sobie ceni. Warto więc zadbać o wcześniejsze kompletowanie dekoracji na te długo wyczekiwane przez wszystkich chwile spędzane w gronie rodziny.

            W Narwiańskim Ośrodku Kultury już od 29 listopada br. trwały intensywne przygotowania.  Odbyło się 7 spotkań warsztatowych. Wykonane w ramach zajęć kartki świąteczne, stroiki i gwiazdy z całą pewnością stworzą wspaniałą atmosferę świąteczną w domach.  Dwa dni warsztatowe poświęcone były paniom z Koła Gospodyń w Narwi. Spotkania  były przeplatane rozmaitymi anegdotami i opowieściami.

            W tym roku postanowiliśmy się skupić na symbolice gwiazdy betlejemskiej. Uczestnicy uczyli się tworzyć m.in.  efektowne ozdoby okienne z niepozornych produktów, jakimi są torebki śniadaniowe. Po rutynowym procesie klejenia elementów, przychodził kulminacyjny moment “otwarcia” gwiazdy. Z każdym kolejnym szerokim uśmiechem i autentycznym zaskoczeniem utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że w cyfrowej epoce wciąż można cieszyć się prostymi rzeczami.

            Przedsięwzięcie takie jak to z jednej strony daje możliwość twórczego spędzenia wolnego czasu, z drugiej zaś jest znakomitą lekcją dawnej obyczajowości. Przekazywane wartości mają nieoceniony wpływ na rozwój tożsamości lokalnej.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten radosny, przedświąteczny czas, za liczny udział oraz życzymy zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy w nowym roku na kolejne warsztaty.

  

 GALERIA ZDJĘĆ