Wydarzenia w roku 2013

Spotkanie przedwigilijne w Narwi20 grudnia 2013 roku odbyło się w Narwi przedświąteczne spotkanie przedwigilijne dla mieszkańców naszej gminy, a uroczystość została przygotowana przez Narwiański Ośrodek Kultury.

carmina wyroznienie2013 01W dniach 7 i 8 grudnia 2013 roku odbył się finałowy etap Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok 2013. Pierwszego dnia na deskach sceny Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku prezentowało się 7 zespołów dziecięcych i 7 młodzieżowych, wytypowanych w ramach eliminacji do etapu finałowego.

koncert carmina XI2013 0130 listopada 2013 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki „Carmina” z Narwi. Teatr wystąpił przed publicznością z koncertem pt. „Polskie złote przeboje”.

Spektakl pt. Ja j u poli verboju rosła16 listopada 2013 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl pt. "Ja j u poli verboju rosła" inspirowany tradycyjną kulturą Białorusinów Podlasia.

Obchody Święta Niepodległości11 listopada 2013 roku odbyły się w naszej gminie uroczyste obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W przygotowaniu uroczystości uczestniczyły Parafie Rzymskokatolicka i Prawosławna w Narwi, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

Białoruski obrzęd na scenie10 listopada 2013 roku w siedzibie Białoruskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego w Białymstoku odbyły się XX Prezentacje Zespołów Obrzędowych „Białoruski obrzęd na scenie”.

Spotkanie z poezją śpiewaną10 listopada 2013 roku w Kuźnicy Białostockiej odbyły się Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Kuźnia 2013”. Impreza została zorganizowana już po raz siedemnasty, a swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 20 wykonawców z różnych zakątków północno - wschodniej Polski. Jurorzy wybrali laureatów w dwóch kategoriach: zespoły i soliści.

Akcja sprzątania cmentarzaW dniu 4 października 2013 roku odbyło się sprzątanie starego cmentarza żydowskiego w Narwi. Inicjatorem akcji był Narwiański Ośrodek Kultury.

Dożynki GminneW dniu 1 września 2013 roku odbyły się w Narwi Dożynki Gminne, jedno z największych świąt ludzi pracujących w gospodarstwach rolnych oraz w otoczeniu rolnictwa. Organizatorami imprezy byli Narwiański Ośrodek Kultury przy współpracy firmą Pronar,  Urzędem Gminy Narew oraz Parafiami Rzymskokatolicką i Prawosławną w Narwi.