26 maja bieżącego roku, odbyła się w Narwi II Wystawa Starych Motocykli i Samochodów oraz III część Wystawy Starych Fotografii ‘Narew dawniej i dziś...’  Organizatorem wydarzenia był Narwiański Ośrodek Kultury i zaprzyjaźnieni właściciele zabytkowych aut. Obie wystawy odbyły się w jednym miejscu, w Parku Lipowym w Narwi. 

Po raz kolejny rodzinne fotografie, ukazujące codzienne życie mieszkańców gminy Narew sprzed kilkudziesięciu lat, zostały pokazane publicznie. Pamiątkowe reprografie zostały zawieszone na terenie całego parku. Ta wyjątkowa ekspozycja stworzona została wspólnie z mieszkańcami w ramach projektu pn. „Narew dawniej i dziś”. Z roku na rok zdjęć przybywa, tworzone są nowe reprografie, a wszystko to, by zachować tę ważną część lokalnego dziedzictwa. Towarzyszyła jej też, sentymentalna podróż do przeszłości – WYSTAWA STARYCH SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI, która była okazją do zaprezentowania zadbanych starych pojazdów, często z kolekcji lub odziedziczonych po kimś, dla kogo był to pierwszy pojazd w życiu. Weterani polskich szos - małe i duże fiaty, warszawy, polonezy, skody i inne cuda techniki zaparkowały na rynku głównym Narwi. Alejki parku natomiast zastawiono mniejszego kalibru cudeńkami, czyli motocyklami.

Poza wspaniałą zabawą oraz integracją lokalnej społeczności, prowadzona był zbiórka funduszy na mural w Narwi. Pomysł i miejsce powstania wielkopowierzchniowego dzieła już jest. Będzie to ściana narewskiej remizy.  Żeby móc zrealizować swój plan potrzebne są jeszcze pieniądze, a te pieniądze społecznicy postanowili zebrać podczas różnych imprez. Każdy mógł coś zjeść, przejechać się retro pojazdem, wrzucić swój grosik i wspomóc realizację pomysłu z muralem.

Nie obyło się też bez konkursów z nagrodami. Publiczność mogła zagłosować na najładniejszego klasyka wśród samochodów i motocykli, dzieci narysować wybrany model samochodu. Nagrodzone zostały też najstarsze eksponaty techniki.

Nieodłącznym punktem programu stał się parada zabytkowych aut ulicami Narwi. Na zakończenie imprezy o godzinie 18.00 odbył się klimatyczny koncert zespołu ‘Czeremszyna’. Każdy, kto tu przybył mógł świetnie spędzić czas na dobrej zabawie i wypoczynku!

Dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli, którzy organizacyjnie wsparli to duże przedsięwzięcie. Bez Waszego zaangażowania, zorganizowanie Wystawy z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe. Szczególne  podziękowania kierujemy także do naszych serdecznych darczyńców, którzy wsparli pomysł z muralem. Dzięki Waszej ofiarności jesteśmy coraz bliżej naszego celu! Kwota jaką zebraliśmy to 4 850,00 zł.

Wernisaż nie jest końcem pracy. Stare fotografie będą nadal zbierane od mieszkańców, skanowane i katalogowane. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia swoich fotografii i dalszego wspierania inicjatyw, mających na celu zachowanie starych zdjęć, a także odwiedzenia strony projektu także na Facebooku, gdzie prezentowane są wszystkie zebrane w ostatnim czasie fotografie mieszkańców gminy.