12 czerwca 2022 r. w niedzielne popołudnie na terenie  Białoruskiej Izby Regionalnej w Skaryszewie, której właścicielem jest Michał Filianowicz, można było posłuchać niesamowitego brzmienia akordeonów. Koncert muzyczny zgromadził liczną grupę melomanów.

            Białoruska Izba Regionalna w Skaryszewie w gminie Narew to niezwykle wyjątkowe miejsce, warte odwiedzenia. Właściciel muzeum gromadzi w nim liczne eksponaty, pamiątki przeszłości, wpisane niegdyś w życie wsi.

             Przed publicznością wystąpili: Jan Kobac z Klejnik - akordeon, duet z Łap: Danuta Godlewska - śpiew i tamburyn, Wincenty Godlewski - akordeon oraz Wiesław Sacharczuk z Doratynki – akordeon i organy.

            Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Michał Filianowicz. Na piknik przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Anita i Marian Murzyńscy ze Szczecinka, którzy byli zarazem współorganizatorami.

             Było to ważne dla kultury ludowej wydarzenie, ponieważ popularyzuje ono i chroni tradycyjny, autentyczny repertuar oraz dawny styl muzykowania. Po zakończeniu występów wszystkich zebranych zaproszono na skromny poczęstunek, a piękna ludowa melodia w wykonaniu akordeonistów, porwała zgromadzonych do tańca.

 

 

 GALERIA ZDJĘĆ