27.07.2019 r. (sobota)  na przystani kajakowej nad rzeką Narew w Narwi, odbyła się największa impreza teatralna w regionie Puszczy Białowieskiej-11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep. Po raz trzeci - Honorowy Patronat nad festiwalem objął Andrzej Duda, prezydent RP.  Wertep organizuje Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka".

W tym roku widzowie w piknikowym nastroju,  mogli zobaczyć np.   fantastyczne opowieści o władcy Karkonoszy w scenie „W PIWNICY DUCHA GÓR” i pełne komicznych sytuacji  zakończonych happy endem przedstawienie „BAZAR” Teatru Czerwona Walizka, czy wesołe widowisko kostiumowe  Teatru Przedmieście „CIRCUS PARADISE”. W wielu spektaklach przejawiał się motyw drogi, jak choćby właśnie w spektaklu „Castaways”, gdzie dwójka bohaterów podróżuje na tratwie przez morze. To opowieść o miłości, podróży oraz byciu na wyspie przez pryzmat historii flamingów. Towarzyszyliśmy w podróży także bohaterom spektaklu „Ostatni pasażer” Teatru Vechoria, który opowiada proste historie znane z codzienności . Chwile śmiechu zapewnił włoski artysta Luigi Giotta w kabaretowym przedstawieniu „SWEET DREAMS” i Cia Emiliano Alessi z Argentyny w spektaklu „In” gdzie to czyściciel butów zmieniał zwykłe czynności w show pełne akrobacji, żonglerki i żartów. Tradycyjnie już, w przerwach między przedstawieniami  duet cyrkowców i animatorów kultury, integrował wielopokoleniową publiczność bańkami mydlanymi.

Piękną scenografię teatralnym przeżyciom stworzyła wystawa kap. To kolejny projekt realizowany przez Pocztówkę „Historie utkane z nici - stare rzemiosło dla przyszłości”  

Dziękujemy Agacie Rychcik-Skibińskiej i Dariuszowi Skibińskiemu, organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Wertep” i ich wolontariuszom za podarowanie naszym mieszkańcom  wspaniałej dawki emocji.

 

GALERIA ZDJĘĆ