Wydarzenia w roku 2008

Zimowisko dla dzieci w KrzywcuW dniach 28-30 grudnia 2008 dzieci biorące aktywny udział w zajęciach i uroczystościach Narwiańskiego Ośrodka Kultury przybywały na zimowisku w Krzywcu. W Diecezjalnym Ośrodku Kultury "Światłość", w świątecznej atmosferze i przy kolędach, dzieci wykonywały tradycyjne ozdoby świąteczne z zastosowaniem słomy i bibuły.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi19 grudnia 2008 roku w Urzędzie Gminy Narew odbyło się uroczyste spotkanie przedwigilijne zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury. Tego dnia miejscowość Narew odwiedził Mikołaj, który dotarł do wielu zakładów pracy i instytucji w Narwi przekazując życzenia oraz za pośrednictwem harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju.

Kolejne spotkanie Klubu SenioraW dniu 18 listopada 2008 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora. Przybyli seniorzy mogli tego wieczoru min. obejrzeć montaż słowno-muzyczny poświęcony odzyskaniu niepodległości przez Polskę, zaprezentowany przez młodzież klas I Publicznego Gimnazjum w Narwi.

Żywie jaszcze tradycja - wieczornica w TrześcianceW dniu 7 listopada 2008 roku w świetlicy wiejskiej w Trześciance odbyła się kolejna wieczornica z cyklu "ŻYWIE JASZCZE TRADYCJA". Spotkanie pod hasłem DAKOPINY zorganizowane zostało przez  Narwiański Ośrodek Kultury i tym razem poświęcone było zwyczajom ludowym przy pracach w polu (dożynki, wykopki).

Pierwsze spotkanie Klubu Seniora21 października 2008 roku odbyło się w Narwiańskim Ośrodku Kultury pierwsze po latach spotkanie Klubu Seniora w Narwi. Tego wieczoru do ośrodka kultury przybyło ponad 40 seniorów z Narwi i okolicznych wsi. Przybyłych gości powitała dyrektor NOK, która przypomniała zebranym, iż w Narwi w latach 1993-1994 prężnie działał Klub Seniora, którego głównym założycielem była nie żyjąca już Pani Lucyna Święcka.

Dożynki Wojewódzkie w HajnówceDnia 21 września 2008 roku w Hajnówce odbyły się Dożynki Wojewódzkie, które każdego roku gromadzą tysiące uczestników – mieszkańców wsi oraz przedstawicieli instytucji związanych z rolnictwem. W tym roku Święto Plonów było tradycyjnie już utrzymane w duchu ekumenicznym. Nabożeństwa dziękczynne odprawili tego dnia biskupi kościoła rzymskokatolickiego Jego Ekscelencja Bp. Antoni Dydycz oraz prawosławnego Jego Ekscelencja Abp. Miron.

Pożegnanie wakacji w NarwiW dniu 29 sierpnia 2008 roku na stadionie sportowym w Narwi odbyło się POŻEGNANIE WAKACJI zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury.

IX Dni NarwiW dniach 21 i 22 czerwca 2008 roku odbyły się IX Dni Narwi, zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury. W sobotę uroczystości odbywały się nad rzeką Narew, zaś w niedzielę na stadionie sportowym w Narwi.

Występy zespołu tanecznego NOKW dniu 29 maja 2008 roku zespół taneczny STREET DANCE działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, wziął udział w przeglądzie tanecznym „Dzień Tańca” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.