Wydarzenia w roku 2010

Spotkanie przedwigilijne w Narwi17 grudnia 2010 roku odbyło się w Narwi spotkanie przedwigilijne, które jak co roku jest organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przed świętami Bożego Narodzenia. Tego dnia do Narwi przybył Św. Mikołaj, który od wczesnych godzin porannych wspólnie z harcerzami odwiedzał lokalne zakłady pracy i mieszkańców.

Występ Teatru Dramatycznego z Grodna4 grudnia 2010 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Narwi wystąpił białoruski Teatr Dramatyczny z Grodna. Teatr zaprezentował publiczności sztukę „Biełaruskaja Kamedyja” na podstawie Kamedyi Kajetana Maraszeuskaha oraz Ptuszki szczascia Franciszka Aljachnowicza.

 Recital piosenek "Piwnicy pod Baranami"27 listopada 2010 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się nostalgiczny wieczór z pięknymi piosenkami krakowskiego kabaretu „Piwnica pod Baranami”. Recital piosenek, wykonywanych min. przez Ewę Demarczyk, Annę Szałapak czy Jacka Wójcickiego, zaprezentował publiczności Teatr Pozytyw z Narwi pod kierownictwem Ewy Alimowskiej.

Koncert rosyjskiego zespołu Sretenie22 listopada 2010 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się koncert rosyjskiego, kameralnego, męskiego zespołu wokalnego „Sretenie”. Uroczystość została zorganizowana przy współpracy NOK z Rosyjskim Stowarzyszeniem Kulturalno – Oświatowym w ramach Dni Kultury Rosyjskiej Białystok 2010.

Obchody Święta Niepodległości w Narwi11 listopada 2010 roku odbyły się w Narwi obchody 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości zostały przygotowane wspólnie przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Parafię Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa w Narwi.

Wieczornica w Krzywcu16 października 2010 w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość" w Krzywcu odbyła się uroczysta wieczornica pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz”, podsumowująca dwa tegoroczne projekty realizowane przez chór Ramonka z Łosinki. Wieczornica została zorganizowana w ramach projektu „Muzyka przyczynkiem integracji pokoleń w parafii Łosinka”, który Ramonka zrealizowała przy współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury.

Festyn białoruski w Trześciance10 października 2010 roku odbył się w Trześciance Białoruski Festyn Ludowy pod hasłem „I tut żywuć ludzi”. Festyn został zorganizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce przy współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury.

 Dożynki Gminne i XX-lecie Samorządu5 września 2010 roku odbyły się w Narwi uroczyste obchody święta plonów – Dożynki Gminne, połączone z XX-leciem Samorządu Terytorialnego. Uroczystości zorganizowane zostały przez Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi przy współpracy z Urzędem Gminy Narew, Parafiami Rzymskokatolicką i Prawosławną w Narwi oraz pomocy wielu rolników.

Festyn ludowy w Skaryszewie13 sierpnia 2010 roku w Regionalnej Izbie Białoruskiej w Skaryszewie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Wyszywanka i koronka” oraz wiejska zabawa ludowa. Festyn został zorganizowany pod hasłem „Zapusty w Skaryszewie” i odbył się, zgodnie z prawosławnym kalendarzem liturgicznym, w ostatnim dniu przed rozpoczęciem postu przed Świętem Zaśnięcia Bogurodzicy.