Wydarzenia w roku 2011

Spotkanie przedwigilijne w Narwi16 grudnia 2011 roku był szczególnie uroczystym dniem dla Gminy Narew, gdyż w tym dniu odbyło się w Narwi doroczne spotkanie przedwigilijne. Spotkanie to jest organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym dniu do Narwi po raz kolejny zawitał Święty Mikołaj, który wspólnie z harcerzami odwiedził lokalne zakłady pracy i instytucje, przekazując tam Betlejemskie Światełko Pokoju.

Żywie jaszcze tradycyja w Trześciance20 listopada 2011 roku w świetlicy wiejskiej w Trześciance odbyło się spotkanie z cyklu „Żywie jaszcze tardycyja” połączone z otwarciem odremontowanej świetlicy. Uroczystość została zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz dzieci uczących się języka białoruskiego „AB-BA”, a uczestniczyli w niej mieszkańcy Trześcianki i okolicznych wsi, a także duchowni oraz władze samorządowe Gminy Narew.

Żywie jaszcze tradycyja w Tyniewiczach Dużych20 listopada 2011 roku w świetlicy w Tyniewiczach Dużych odbyło się spotkanie z cyklu „Żywie jaszcze tardycyja” połączone z otwarciem odremontowanej świetlicy wiejskiej. Uroczystość została przygotowana przez Narwiański Ośrodek Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz dzieci uczących się języka białoruskiego „AB-BA”. Uczestniczyli w niej mieszkańcy wsi Tyniewicze Duże oraz okolicznych miejscowości, a także władze samorządowe naszej gminy.

Obchody Święta Niepodległości11 listopada 2011 odbyły się w Narwi obchody 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości zostały przygotowane przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Parafię Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa w Narwi.

Dożynki Gminne25 września 2011 roku na stadionie sportowym w Narwi odbyło się tegoroczne święto plonów – Dożynki Gminne. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Narew oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

Otwarcie wystawy w Skaryszewie13 sierpnia 2011 roku odbył się we wsi Skaryszewo festyn ludowy połączony z otwarciem wystawy pt. „Skaryszewo w fotografii i dokumencie – 300 lecie”. Organizatorami festynu była Regionalna Izba Białoruska w Skaryszewie oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

Podsumowanie remontu świetlicy wiejskiej w KrzywcuDnia 30 lipca 2011 roku odbyło się w Krzywcu podsumowanie projektu „Remont świetlicy wiejskiej w Krzywcu”. Organizatorami tej uroczystości byli Wójt Gminy Narew oraz Narwiański Ośrodek Kultury. Świetlica w Krzywcu została odremontowana dzięki dotacji Unii Europejskiej z tzw. małych projektów, wdrażanych na terenie naszej gminy przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Białowieska”.

XII Dni Narwi23 lipca 2011 roku już po raz XII Narew obchodziła swoje święto – Dni Narwi. W tym roku największa impreza muzyczna Gminy Narew odbyła się na stadionie sportowym w Narwi. Organizatorami tegorocznych XII Dni Narwi byli tradycyjnie już Wójt Gminy Narew oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

III Plener Malarski w NarwiW dniach od 27 czerwca do 1 lipca 2011 roku odbywał się w Narwiańskim Ośrodku Kultury III Plener Malarski. Już po raz trzeci spotkali się w Narwi znani na Podlasiu i nie tylko artyści malarze, aby przez tydzień tworzyć swoje nowe prace, inspirując się krajobrazami, przyrodą i architekturą naszej gminy.