Wydarzenia w roku 2012

Spotkanie przedwigilijne w Narwi21 grudnia 2012 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się spotkanie przedwigilijne, które co roku jest organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przed Świętami Bożego Narodzenia.

Art Pronar na festiwalu na Białorusi17 listopada 2012 roku zespół Art Pronar z Narwi uczestniczył w Międzynarodowym Regionalnym Festiwalu „Spotkania artystyczne Grodno – Białystok”. Festiwal odbył się w Grodnie na Białorusi.

Obchody Święta NiepodległościW dniu 11 listopada 2012 roku odbyły się w Narwi obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem tegorocznych uroczystości był Narwiański Ośrodek Kultury wraz z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława BiM w Narwi.

Bal Seniora w Waśkach10 listopada 2012 roku w restauracji „Brzozowy Gaj” w Waśkach odbył się Bal Seniora. W uroczystości uczestniczyli seniorzy z Gminy Narew, a także zaprzyjaźnieni seniorzy z gmin Hajnówka oraz Czyże.

Wieczornica w Krzywcu12 października 2012 roku w świetlicy wiejskiej w Krzywcu odbyła się wieczornica pod hasłem „Jesienne Posieduchy”. Została ona zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury, Sołectwo Krzywiec oraz Stowarzyszenie „Krzywiec”. Był to wieczór z muzyką i poezją. Licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy gorąco powitała Dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Agata Smoktunowicz.

Festyn archeologiczny w ZbuczuDnia 16 września 2012 roku w odbył się jubileuszowy X Festyn Archeologiczny w Zbuczu (Gmina Czyże). Na festynie można było zobaczyć wielu wystawców, w tym malarzy, rzeźbiarzy, producentów miodu, wyrobów tradycyjnych, wojów i wielu innych ciekawych wytwórców. Niewątpliwą atrakcją były walki wojów, pokazy 10 Pułku Ułanów Litewskich, a także mistrzostwa w rzucie chomątem.

Dożynki Gminne2 września 2012 roku Narew świętowała doroczne święto plonów – Dożynki Gminne. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Narew, Rada Gminy Narew oraz Narwiański Ośrodek Kultury. W obchodach święta plonów naszej gminy uczestniczyli zaproszeni goście, księża, radni, sołtysi oraz przede wszystkim rolnicy.

XIII Dni Narwi21 lipca 2012 roku Gmina Narew już po raz XIII obchodziła swoje święto – Dni Narwi. Tegoroczna największa impreza kulturalna gminy odbyła się na stadionie sportowym w Narwi. Organizatorami XIII Dni Narwi byli Wójt Gminy Narew i Rada Gminy Narew wspólnie z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury.

Zażynki Gminne14 lipca 2012 roku we wsi Gorodzisko odbyły się prawdopodobnie pierwsze w historii naszej gminy Zażynki Gminne – uroczystości związane ze słowiańskim obyczajem początku żniw. Zażynki zostały zorganizowane w ramach VIII Podlasko-Poleskich Spotkań Żwiwnych pod hasłem „Oleń po boru chodit”. Organizatorem uroczystości było Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, we współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury.