Wydarzenia w roku 2014

Spotkanie wigilijne w Narwi19 grudnia 2014 roku odbyło się w Gminie Narew przedświąteczne spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy. Uroczystość przygotowana została przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Gwarno, twórczo i wesoło w NOK11 grudnia 2014 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury zakończył sie pierwszy cykl warsztatów pod nazwą "Twórcze łapki", "Od niteczki do czapeczki", "Origami modułowe" oraz "Wiklina papierowa".

Obchody Święta Niepodległości11 listopada 2014 roku, w 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, mieszkańcy Gminy Narew oddali cześć walczącym o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

XV Dni Narwi26 lipca 2014 roku już po raz piętnasty odbyły się Dni Narwi, jedna z największych imprez o zasięgu regionalnym organizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury. Jak na prawdziwe święto przystało, tegoroczne Dni Narwi obfitowały w ciekawe wydarzenia: powiatowe zawody sportowo - pożarnicze, turniej piłki nożnej amatorów, powiatowe zawody strongman, wystawę maszyn rolniczych firmy Pronar, mobilny punkt krwiodawstwa, teatr ognia, pokaz fajerwerków oraz koncerty zespołów muzycznych.

podlaszanki roznoglosie 02Zespół Podlaszanki z Gorodziska, którym kieruje Pani Anna Tesluk, wystąpił 19 lipca 2014 roku w Białowieży podczas koncertu pt. „Różnogłosie”. Koncert odbył się w ramach cyklu prezentacji muzycznych białoruskiej mniejszości narodowej, a organizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Białowieży.

 Wycieczka do Muzeum PszczelarstwaDzieci z Akademii Przyjaciół Pszczół NOK w dniu 24 czerwca 2014 r. miały okazję zwiedzić Muzeum Pszczelarstwa w komfortowym kompleksie wypoczynkowym „Dwór Bartnika” w Narewce, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat pszczół. „Dwór Bartnika” został założony i prowadzony z wielką pasją przez Państwa Marię i Eugeniusza Sapiołków. W skład obiektu wchodzą: pokoje gościnne, stylowa restauracja „Carska Komnata”, sala fitness i Spa oraz Muzeum Pszczelarstwa.

Sukces grupy tanecznej z NarwiW dniu 22 czerwca 2014 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbył się III Podlaski Festiwal Tańca Nowoczesnego, w którym uczestniczyli tancerze i grupy taneczne z północno-wschodniej Polski. W tegorocznym festiwalu uczestniczyła również dziecięca grupa taneczna Cool Kids z Narwiańskiego Ośrodka Kultury, którą prowadzi Pan Krzysztof Chris Twarowski.

Platforma Dialogu i Współpracy29 maja 2014 roku w Gminie Narew odbyło się Spotkanie Platformy Dialogu i Współpracy, a miejscem spotkania był Narwiański Ośrodek Kultury. Na wstępie przybyłych mieszkańców przywitał starosta hajnowski Włodzimierz Pietroczuk, wprowadzając w tematykę. Zaznaczył istotność tych spotkań dla opracowywanej w bieżącym czasie Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020.

Konkurs recytatorski dla przedszkolakówDnia 20 maja 2014 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków pt. „O złotą różdżkę dobrej wróżki”. Wzięło w nim udział 48 dzieci w wieku 4-7 lat z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi. Każde dziecko recytowało jeden utwór dostosowany do płci, wieku, temperamentu i upodobań.