Zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narwi „Wakacyjne lekcje sztuki”.

     Podjęte działania miały na celu zagospodarowanie dzieciom czasu wolnego w okresie wakacyjnym w sposób atrakcyjny i społecznie akceptowany, ale też rozwijanie pasji i zainteresowań artystycznych, w związku z czym zajęcie upłynęły pracowicie, kreatywnie i bardzo kolorowo. Spotkaniom towarzyszyło wiele emocji, spora dawka wiedzy, ale przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy.

            Na początek  były warsztaty plastyczne, które odbywały się pod okiem malarzy – artystów, wprowadzając dzieci w świat sztuki od zaplecza, czyli tam, gdzie się sztukę tworzy. Dzieci miały okazję poznać uczestników „Pleneru Malarskiego – Narew 2022”, jak też brać udział w prowadzonych przez nich zajęciach. W lipcu uczestnicy poznali sztukę scratch painting czyli wydrapywankę, sztukę wyplatania makramy i tworzenia  harmonijkowych obrazków. W sierpniu dowiedziały się co to jest sztuka nowoczesna, a szczególnie ekspresjonizm abstrakcyjny i ciekawy efekt łączenia kolorów, wykonały solne upominki, płaskorzeźbę z gliny oraz ludzika tubę. 

             Powstało wiele pięknych prac, które  powędrowały z dziećmi do domu.  Ponadto,  udało nam się odciągnąć młodych ludzi od telefonów, telewizorów i komputerów, pokazując im, jak wiele jest interesujących sposobów spędzania wolnego czasu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność!

  

 GALERIA ZDJĘĆ