21 października mieszkańcy Narwi mieli świetną okazję, aby oderwać się od codzienności za sprawą pięknego koncertu muzyki ukraińskiej, który odbył się w ramach Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu - Podlaska Jesień 2021. Organizatorem festiwalu był Zarząd Główny Związku Ukraińców Podlasia. Podczas tego wyjątkowego wieczoru wystąpili niezwykle utalentowani artyści, którzy przyjechali do Narwi zza wschodniej granicy z miasta Chmielnicki (Ukraina), a także zespoły i soliści z Podlasia, godnie reprezentujący ukraińską kulturę.
      Przed koncertem ukraińskiego zespołu wystąpiły młode solistki ze Studio Piosenki HDK pod opieką Marty Gredel-Iwaniuk. Mimo młodego wieku występ był na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Młodzież zaprezentowała prawdziwy profesjonalizm i doświadczenie na scenie
      Szczególne wrażenie zrobił występ naszych gości z Ukrainy. Ukraińska ziemia wręcz słynie z tego, że rodzi niezwykle utalentowanych artystycznie ludzi wyczulonych na piękno i do niego dążących. Jedną z form wyrazu piękna były wyśpiewane pieśni, wygrane na tradycyjnych instrumentach melodie przez kwartet wokalny „Mikst’. Dodatkowo i tak już piękne widowisko wzbogaciła solistka, która oczarowała publiczność charyzmą przepięknym głosem, strojem i urodą.
      Niesamowite wrażenie zrobił na publiczności również występ wokalistki z Bielska Podlaskiego Wiktorii Gac.
      Zespół "Łuna" z Parcewa zaskoczył widownię niezwykłą energią, pięknymi głosami i niebanalną interpretacją piosenek. Nogi same rwały się do tańca.
      Niech wszyscy, których z różnych przyczyn ominął koncert, żałują. Ten wieczór był niewątpliwie ucztą muzyczną. Dziękujemy Związkowi Ukraińców Podlasia, że kultywuje tradycję i co roku festiwal się odbywa.

 

 GALERIA ZDJĘĆ