Festyn „I TAM ŻYWUĆ LUDZI” w ramach XIII edycji, miał swoją 79 odsłonę we wsi Koweła w gm. Narew. W piękne niedzielne popołudnie 5 września, na placu przy świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy nie tylko Koweły, ale również ościennych miejscowości, aby miło spędzić czas w rytmach regionalnej muzyki, którą serwowały kolejno występujące zespoły.  W ich gronie znalazły się:  grupa wokalna TRIADA z Makówki, a także zespoły estradowe prezentujące miejscowy folklor w nowoczesnych aranżacjach, tj. formacje   BE HAPPY  i  RODNY KUT z Narwi, SEVEN i METRO z Hajnówki, WANDROUNIK z Podlasia. 

            Obok koncertów zespołów na mieszkańców czekały dodatkowe atrakcje. Swój kramik z pamiątkami i rękodziełem ludowym zaprezentowało Muzeum Białoruskie. Ponadto odbyły się też konkursy z nagrodami.

Impreza zorganizowana została przez przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce w partnerstwie z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury i Sołectwem Koweła.

 GALERIA ZDJĘĆ