22 października br. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi, odbył się koncert zespołów  w ramach festiwalu „Podlaska Jesień", organizowanego przez Związek Ukraińców Podlasia. Do tej pory co roku brały w nim udział zespoły z Ukrainy. Tym razem z powodu pandemii na scenie zaprezentowały  się tylko zespoły polskie. Wydarzenie poprowadziła Maria Ryżyk.

            Jako pierwsze na scenie pojawiły się  wokalistki z zespołu „Werwoczki” z Orli. Grupa  zaprezentowała repertuar składający się z piosenek rytmicznych z podkładami instrumentalnymi, ale były też regionalne ukraińskie pieśni. Profesjonalizm i barwny przekaz sprawiły, iż występ został przyjęty  w bardzo entuzjastyczny sposób. Następnie energetyczny koncert dała grupa ze Studia Piosenki „Fart”, działającego przy Bielskim Domu Kultury.  Ich występ był dynamicznym i energicznym pokazem, integrującym śpiew, taniec i muzykę.

            Wszyscy przybyli na uroczystość goście byli zauroczeni profesjonalizmem naszych rodzimych wykonawców.  Występy były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Była to  niesamowita dawka potężnej energii.  

            Po zakończeniu koncertu wykonawcom podziękowała Agata Smoktunowicz, dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury. 

Zapraszamy wszystkich miłośników folkloru ukraińskiego do obejrzenia koncertu w wersji online:

https://fb.watch/1zrp2TvFrF/

 GALERIA ZDJĘĆ