Właśnie pożegnaliśmy ferie zimowe 2018, po których pozostaną same miłe wspomnienia. Każdego dnia Narwiański Ośrodek Kultury  odwiedzała liczna grupa uczestników, biorących udział w warsztatach rękodzieła artystycznego,  zajęciach  EKO - plastycznych i muzycznych.

            W pierwszym tygodniu dzieci wykonywały piękne, ręcznie malowane torby na zakupy, flakoniki techniką origami modułowego i walentynki. Sweterkowe przytulanki, i słodkie bukiety powstawały pod czujnym okiem  Pani Agaty Rychcik-Skibińskiej i wolontariuszy Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka”. Było dużo pracy, zabawy, śmiechu i bezcenna radość uczestników.
            W drugiej połowie ferii uczestnicy poznali technikę filcowania wełny, którą zaprezentowała Dorota Sulżyk z Pracowni SUNDUK i wykonywania koników ze sznurka. Krok po kroku, sznurek po sznurku, nitka po nitce wraz z Natalią Gierasimiuk z Fundacji „ONI TO MY”, dzieci tworzyły  stadninę Siwych Koni.

            Dużym zainteresowaniem cieszyły się  zajęcia kulinarne prowadzone przez Annę Dąbrowską, podczas których dzieci robiły rogaliki kruche i drożdżowe, a także gofry z bitą śmietaną i owocami.

            Dzieci  brały licznie udział w zajęciach umuzykalniających, grach i zabawach prowadzonych przez Martę Gredel-Iwanuik. Podczas zajęć bawiły się przy muzyce, akompaniamencie pianina i wykonywały  ćwiczenia rytmiczne.  

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” nie mogło zabraknąć spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. W trakcie wizyty omówione zostały zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, bezpiecznego korzystania z lodowisk, sposobami zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami, udzielaniem pierwszej pomocy  oraz sposobami alarmowania służb ratowniczych w przypadku powstania zagrożenia.

            Aby upowszechniać aktywne formy spędzania czasu wolnego, odbyły się zajęcia z wykorzystaniem zabaw harcerskich, które prowadziły harcerki Agata Berezowiec, Magda Golonko i Julia Sadowska.

            Podczas tegorocznych ferii dużo było spotkań z przyrodą, których celem było uwrażliwienie dzieci na  znaczenie przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan oraz zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.  Gościliśmy m.in. Adama Wajraka, przyrodnika, ekologa, genialnego fotografa, reportera i autora wielu publikacji o zwierzętach i  przyrodzie. Pani Grażyna Chyra poprzez zabawę przekazała mnóstwo ciekawostek o dzikach. Ciekawej lekcji przyrody na temat ptaków: różnorodności gatunków, zajmowanych siedlisk i problemów ochrony udzieliła dzieciom Gabrysia Kułakowska z Ogólnopolskiego Towarzystwa  Ochrony Ptaków.  Goście chętnie odpowiadali na pytania małych miłośników przyrody i zachęcali ich do wypowiedzi na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Spotkania były niezwykle ciekawe.

            Na zakończenie ferii zorganizowano dla wszystkich  dyskotekę karnawałową z wodzirejem, wesołą muzyką i szalonymi tańcami. Na balu nie mogło oczywiście zabraknąć pięknie poprzebieranych maluchów i konkursów z nagrodami.

           Zajęcie feryjne odbywały się nie tylko w Domu Kultury, ale również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, gdzie można było wziąć udział w  zajęciach rekreacyjnych. 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok. 

GALERIA ZDJĘĆ