W piątek 11 listopada 2022 roku, obchodziliśmy 104. rocznicę wyzwolenia Polski spod jarzma zaborców.  Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele  rzymskokatolickim  pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi, której przewodniczył ks. prał. dr Zbigniew Rostkowski – wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej i proboszcz parafii, Ks. Krzysztof Dobrogowski.

            By uczcić pamięć tamtych dni, uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wraz z Paniami Ewą Alimowską i Olgą Hewą, przygotowali i przedstawili  montaż słowno – muzyczny. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój, za co serdecznie dziękujemy.

            Uroczystość uświetnił występ chóru „Chabry” pod kierownictwem Pani Ali Kamieńskiej, działającego przy Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego.

            W trakcie obchodów, głos zabrał –  Wójt Gminy Narew Pan Andrzej Pleskowicz, wygłaszając okolicznościowe przemowę nawiązującą do przełomowego roku 1918.

            Podczas udziału w uroczystości można było obejrzeć wystawę reprodukcji pt. „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku” oraz „Tak powstawała niepodległa”.

            Po Mszy Św. licznie zgromadzeni mieszkańcy,  duchowni, władze samorządowe powiatu hajnowskiego i Gminy Narew, przedstawiciele zakładów pracy, służb mundurowych, strażacy z OSP Narew, nauczyciele i młodzież, przemaszerowali w pełnym powagi pochodzie, aby złożyć wieńce pod pomnikami  i w  miejscach upamiętniających wydarzenia historyczne.

  

 GALERIA ZDJĘĆ