ZAPRASZAMY NA KONCERT CHÓRU 'SABOR' z SERBII

NAREW
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W NARWI, ul. MICKIEWICZA 18
 
24 września 2022 r. (sobota)
godz. 16.00
wstęp wolny
 
ORGANIZATOR:
Organizator:
Fundacja „Muzyka Cerkiewna"
ul. T. Sołoniewicz 2, 17-200 Hajnówka
 

Chór „Sabor” - Surčin, Serbia

dyrygenci: Ana Ivanović i Đorđe Gavrilović

Chór „Sabor” (z j. serbskiego – zbór) powstał w styczniu bieżącego roku z połączenia chórów Cerkwi św. Paraskiewy i Cerkwi św. Jerzego. Jako reprezentacyjny chór bierze udział nie tylko w nabożeństwach parafialnych, ale również w konkursach i festiwalach. Repertuar składa się głównie z utworów kompozytorów serbskich. Chór uczestniczy w wielu seminariach i projektach oraz należy do Serbskiego Stowarzyszenia Chóralnego. Założycielami i dyrygentami chóru są: Ana Ivanović – absolwentka Wydziału Muzyki Sakralnej Akademii Muzycznej w Sarajewie, redaktorka muzyczna telewizyjnego kanału cerkiewnego oraz Đorđe Gavrilović – informatyk, organista, dyrygent licznych chórów, uczestnik krajowych i zagranicznych warsztatów.

NAREW GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W NARWI, ul. MICKIEWICZA 18, 24 września 2022 r. (sobota), godz. 16.00, wstęp wolny

хор црква