Dziękujemy Wszystkim, którzy zagłosowali na Dunina, to nasza wspólna wygrana. Dlatego z całego serca Wam gratulujemy, bo bez Was byłoby to niemożliwe. Ta dobra energia, która została wyzwolona w ostatnich dniach głosowania była niesamowita. ? Zgłaszając dąb do konkursu chcieliśmy m.in. upowszechnić imię Dunin, które nadał drzewu Nasz Przyjaciel Janusz Korbel na cześć białoruskiego poety Wincentego Dunin-Marcinkiewicza. Chcielibyśmy, aby ten dąb funkcjonował w świadomości społecznej po nazwą Dąb Dunin-Strażnik Puszczy. ? Poza tym udział dębu w konkursie pozwoli na łatwiejsze zgromadzenie funduszy na poprawę kondycji drzewa. Z tego co wiem taka zbiórka niedługo ruszy!!!!
Sam pochodzę z Lublina i wiem, że główny przeciwnik Dunina w konkursie też ma swoją ciekawą historię - warto się z nią zapoznać na stronie konkursowej Klubu Gaja. To taki młodszy dębowy brat naszego Dunina. ? W lutym kolejne wyzwanie przed Duninem-Strażnikiem Puszczy - udział w konkursie Europejskie Drzewo Roku.
207018676 5753724854701043 4667708697037492519 n