Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków fotografowania i Podlasia do wzięcia udziału w XI edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”. Prace konkursowe należy przesyłać do 30 października 2015 r.

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Prace konkursowe należy dostarczyć w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 (30 x42 cm) wraz z zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej:

www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

Fotografie oceniać będzie jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni. Wystawa pokonkursowa oraz ogłoszenie wyników planowane jest na XI-XII 2015 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, co najmniej pół roku, bowiem stanowi ona ciekawe i wartościowe dopełnienie muzealnych wystaw pokazujących bogactwo kulturowe Podlasia.

Konkurs fotograficzny pt. Podlasie w obiektywie

Celem konkursu jest:

a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,

b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,

c)pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych

d) promocja Podlasia

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

REGULAMIN KONKURSU     KARTA ZGŁOSZENIOWA

Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka
tel.: (85) 682 30 16, (85) 682 28 89
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/

PARTNERZY:

Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Centrum Kulturalne Białorusi
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.

Patronat: www.hajnowka.pl , www.wrotapodlasia.pl , www.bialystokonline.plwww.radio.bialystok.pl , http://www.tvp.pl/bialystok , www.racyja.com , www.nigdywiecej.org